MHP NE YAPMALI Sitesi Yazarı Mehmet SARAL’ın Yazısı MHP NEDEN BAŞARISIZ?

rn rn rn rn
rn
rn rnrn

mhpneyapmalı.org SİTESİNDEKİ sorunlardan dolayı sizinle MHP NE YAPMALI Sitesi Yazarı Mehmet SARAL’ın Yazısı MHP NEDEN BAŞARISIZ? yazısını sizinle paylaşıyoruz.\r\n\r\nMHP NEDEN BAŞARISIZ\r\n12 Haziran seçimlerinden bir ay geçti. MHP hem oy kaybetti, hem Milletvekili\r\nSayısı azaldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk BAL, televizyonlara; MHP\r\nseçimlerden başarıyla çıkmıştır. Dedi.\r\n\r\nŞİMDİ:\r\n\r\nDemek ki halkın yüzde 80’inin kendisini “Milliyet’çi” “Vatansever” “Türk” hissettiği\r\nBir Ülkede yüzde 13 oy almak başarıdır. Öylemi Sayın Faruk BAL?\r\nO zaman başarısızlık sizin için nedir.? Oyumuzun niçin yüzde 50 olmadığını tartışmaya\r\naçmanız lazım. Bu sitenin kurulma nedeni budur.\r\nBu soruların cevabını herkesin katılımı ile bulmaya çalışacağız.\r\n\r\n1- Oyunuz niçin yüzde 50 değil?\r\n2- MHP’de ne olmalı?\r\n\r\nMHP’de ne olmalının cevabını bana göre yazıp, ilk ateşi yakarak ,herkesten görüş\r\nistiyorum. Benim görüşlerim şudur:\r\n\r\n1- MHP 12 Haziran seçiminin “Mağlubudur”\r\n2- Başarısızlığın nedeni MHP “yönetimidir”\r\n3- Başarısızlıkta sorumluluk esastır, başta Genel Başkan ve Başkanlık Divanı olmak\r\nüzere, Sorumluluklarını şerefleriyle üzerlerine alarak “İSTİFA” etmeleri lazımdır.\r\nBu görüşlerimi paylaşıyorsanız veya paylaşmıyorsanız görüşlerinizi bekliyorum.\r\n\r\nMehmet SARAL\r\n\r\nMHP NE YAPMALI SİTESİ İLE İLGİLİ DİĞER YAZILAR\r\n

MHP NE YAPMALI ? (Mhp’ li Muhaliflerin Yaptığı Site ve Anketleri: MHP nin Başında Kimi Lider Görmek İstersiniz Sorusu)

\r\nMHP NE YAPMALI SİTESİ YAYIN İLKELERİ

rn
rnrnrn
rn
rnrnrn
Bu Konu İle İlgili Arama Yapabilirsiniz
rnrn

Tags:

 mehmet saral ,Mehmed Saral ,
Bu yazı Türkiye' den kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

MHP NE YAPMALI Sitesi Yazarı Mehmet SARAL’ın Yazısı MHP NEDEN BAŞARISIZ? için 4 cevap

 1. erkan değirmenci der ki:

  MHP’nin halkı ve tabanını kucaklıyacak bir lidere ihtiyacı vardır.Bunu geçen seçimde gördük geçen seçimde halkın önüne çıkan MHP’nin projelerini gördük.Bu projelere halkın nasıl baktığı alınan seçim sonuçlarıyla belli olmuştur.Bundan sonra yapılacak olan tek işin yeni lider olduğu anlaşılmıştır.

 2. Ahmet AZAK der ki:

  Milliyetci Haraket Partisi birileri tarafından tutularak ilerletilmiyor.Son örneğini K.Maraş 12 HAZİRAN 20011 seçimi milletvekili sıralamasından gördük.Bana bunu biri izah etsin eğer yanalıyorsam.Temayül yoklamasında bile olmayan Mesut DEDEOĞUL Faruk BAL tarafından birinci sıraya yerleştirilmiştir. Ki Mesut DEDEOĞLU 2007 yılı milletvekilliği seçimlerinde ANAP’tan 2004 yılı milletvekilliği seçimlerinde DYP’den aday olmuş hiç birinde de seçilecek sıraya konmamış (konsa bile barajı aşamadı mevcut partiler) ama 20011 12 HAZİRAN seçiminde tepeden inme bir şekilde MHP K.Maraş seçmenlerine yutturdular.MHP’nin K.Maraşta iki milletvekili garanti iken birinde zorlandı.Bu yanlışı yapan Genel Başkan yardımcısıdır.MHP’ye ne kadar dost olur bunlar sizlere soruyorum.Bir ülkücü olarak Faruk BAL’a hakkımı helal etmiyorum.ALLAH kalbine görev verir inşallah.

 3. Ahmet AZAK der ki:

  Ben Sayın Devlet BAHÇELİ’ nin dürüst bir insan olduğuna inancım tamdır.Lakin çevresi ve yardımcıları çok bozuk ve dar düşünceli az olsun benim olsun mantığındalar.Son seçim arafesindede gördük kaset olaylarıyla.Şahsen bu kasatlerin çıkmasına ben sevindim çünkü çıkmasaydı bunlar hem bu hayatı yaşamaya devam edecek hem partinin en üst mertebesinde yerlerini koruyacaklardı.Şimdi bunlar partiye ne verebilirlerki Devlet Bahçeliye na kadar sağlıklı bir yardımcı olabilirler bunlar namus ve ahlaktan nasibini almamış birde TÜRK-İSLAM davasına katkıda mı bulunacaklar.Gülerim vallahi bunlar uçkurundan başka birşey düşünmezlermiş ki.Toparlamak gerekirse Devlet Bahçeli bey dürüst ama halk istemiyor.Bir türlü bebek katili APO’nun asılmamasından sonra sevilmeyen istenmeyen bir lider konumuna giriverdi.Yerine dinamik birinin geçmesi şart eğer partimin iktidar olmasını istiyorlarsa.Mansur Yavaş partiyi şahlandırır diye düşünüyorum.Meral AKŞENER’de fena olmaz.

 4. MHPli der ki:

  Ahmet AZAK arkadaşa katılıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir